Hollanda’nın Utrecht kentinde bu yıl 47. kez düzenlenen ve Avrupa’nın üçüncü büyük turizm fuarı olan Utrecht Turizm Fuarı’nda, Avrupalı tarih ve doğa tutkunlarına Frigya bölgesi tanıtıldı.

Hollanda’nın Utrecht kentinde, bu yıl 47’incisi düzenlenen, 70 ülkeden bin 400’ü aşkın turizm kuruluşunun katıldığı ve 5 gün süreyle açık kalan Utrecht Turizm Fuarı’nda Frig Vadileri Ve Frig Yolu tanıtıldı. 10-15 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen fuara Türkiye 750 metrekarelik alanda yaklaşık 50 özel işletme ve sektör kuruluşu ile birlikte katıldı. Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya illerinin ortasında yer alan Frig Vadisi’nin tanıtımını sağlamak, eserlerin korunması ve bölgenin turizm potansiyelinin artmasına yönelik çalışmalar yapmak olan üzere üç ilin valiliği tarafından kurulan FRİGKÜM tarafından Utrecht Turizm Fuarı’nda Frig eserleri ile bezeli Frig Yürüyüş Yolu’nun ve Frig Vadilerinin tanıtımı yapıldı.

FRİGKÜM Standına özellikle doğa tutkunlarının, turizm yazarlarının, doğa turizmi ile uğraşan acentelerin, bisiklet ve yürüyüş meraklılarının ilgisi yoğun oldu. Stantta ziyaretçilere Frig yolundaki yürüyüş rotaları, konaklama, yeme-içme ve ulaşım olanakları hakkında bilgiler verildi ve Afyon Lokumu ikramı yapıldı. Dağıtılan görsel ve bilgilendirici materyaller aracılığıyla Frig Vadileri’nin sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerin etkili bir biçimde tanıtımı yapıldı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir