Frig Vadileri Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında

08-12 Mart 2017 tarihleri arasında 51.si düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarı olan Uluslararası Berlin Turizm Borsası (ITB) ‘na  184 ülkeden yaklaşık 10 bin firma katıldı.

Türkiye’nin  3 bin 79 metrekarelik alanda 121 stantla katıldığı fuarda FRİGKÜM’ün Frig Vadilerini ve Frig Yürüyüş Yolu’nu tanıtmak için stand açtı. Stantta ziyaretçilere  Frig yolundaki yürüyüş rotaları, konaklama, yeme-içme ve ulaşım olanakları hakkında bilgiler verildi.

FRİGKÜM standını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Nabi AVCI ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt ÇAVUŞOĞLU macera ve doğa tutukunlarının yeni adresi olan Frig Vadileri ve Frig Yürüyüş Yolu hakkında bilgi alıp, ikram edilen Afyon Lokumunu tattılar.

Macera, doğa ve kültür turizmi konseptiyle fuarda tanıtılan Frig Vadileri standına dünyaca ünlü National Geographic yazarları da büyük ilgi gösterdiler. Vadide yer alan eserler ve Frig Yürüyüş Yolu hakkında bilgi aldılar.

Duayen Gazeteci Yavuz Donat’ında ziyaret ettiği stand doğa ve macera tutkunlarının  yoğun ilgisini çekti.

Ayrıca Afyonkarahisar’dan katılan Termal Otel İşletmecilerinin de acentalar ve katılımcılar ile görüşmelerini yaptığı standda ziyaretçilere Afyon Lokumu ikram edildi.